Szafka narożna i jej praktyczne wykorzystanie

24.09.2019

Kilka słów o jednym z najbardziej niewdzięcznych miejsc w kuchni, czyli o szafce z dostępem do rogu. W opcji z półkami jest ona mało praktyczna z racji na trudny dostęp.


W głębi takiej szafki najlepiej trzymać rzeczy, z których nie będziemy musieli zbyt często korzystać. W przeciwnym wypadku musimy się liczyć z częstym wyciąganie wszystkiego co mamy ustawione bezpośrednio za frontem.


Na szczęście producenci wyposażenia dodatkowego pomyśleli o tym i mają w swojej ofercie rozwiązania, dzięki którym szafka rogowa zyskuje na praktyczności. Aktualnie jednym z najczęściej wybieranych mechanizmów jest Le Mans  (z filmu poniżej dowicie się między innymi skąd ta nazwa) nazywany potocznie nerką. Są to dwie półki o obłych kształtach, które bezkolizyjnie i co najważniejsze w pełni wysuwamy z szafki. Dzięki temu mamy swobodny dostęp do całej zawartości szafki.


Innym rozwiązaniem jest Magic Corner czyli prostokątne kosze, które w zależności od modelu wysuwamy z szafki częściowo lub w pełni.


Naszym zdaniem praktyczniejszym rozwiązaniem jest Le Mans, ponieważ dzięki obłym kształtom jest bardziej ustawny, zwłaszcza jeśli na półkach mechanizmu będziemy przechowywać rzeczy typu garnki czy patelnie. Magic Corner sprawdzi się lepiej do przechowywania pojemników lub "kanciastych" sprzętów. Pytanie tylko czy jeśli w szafce mamy przechowywać gabarytowo duże sprzęty czy warto wydawać na mechanizm typu Magic Corner.


Na rynku dostępne są jeszcze inne rozwiązania do szafek narożnych typu 1/2 lub 3/4 koła. Nie są to mechanizmy często wybierane przez klientów z racji najsłabszego wykorzystania przestrzeni dostępnej w szafce narożnej.


Podsumowując jeśli zastanawiacie się czy warto zainwestować w mechanizm do szafki narożnej  to mówimy zdecydowane TAK!!! Koszt takiej inwestycji jest stosunkowo niski w porównaniu do wygody codziennego użytkowania jaką dzięki temu zyskujemy.


Wskazówka:
Jeśli układ waszej kuchni przewiduje meble w rogu, warto rozplanować szafki w taki sposób, żeby front szafki narożnej miał 60 cm. Zapewni to najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Image title

Źródło zdjęcia: Katalog PEKA edycja 2019/2020